Ahmet Aksoy Kimdir?

 

Ahmet Aksoy kimdir?

Adım Ahmet Aksoy.
Ankara Fen Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu İnşaat Mühendisiyim.Tüm eğitim hayatım bilimsel temellere dayanıyor. Evreni, bilimsel gerçekliklerin ışığında kavrıyorum. Hem mühendislik, hem de daha sonra kendime çalışma alanı olarak seçtiğim bilgisayar programcılığı çalışmalarım beni hep somut, yeterli ön veriye sahip ve öngörülen sonuçlar üreten sistemlerle yetinmeye yönlendirdi.

Ancak son yıllarda, sahip olduğumuz temel bilgilerle tam olarak örtüşmeyen bazı olayların farkına varmaya başladım. Oysa aynı olguları daha önceleri en azından basit bir burun kıvırmayla, sorgulamaya bile yeltenmeden reddettiğimi çok iyi anımsıyorum.

Algılamalarımdaki değişimler aslında 2001 yılının yılbaşı arefesine kadar uzanıyor. O akşam, eşimin yakın bir arkadaşının üniversite öğrencisi kızının, karbonmonoksit zehirlenmesi nedeniyle öldüğünü öğrendik. Anne ve baba doktor olduğu için, hemen müdahale edip duran kalbi çalıştırmışlar. Ancak beyni uzun süre oksijensiz kalmış. Hastamız uzun süre derin komadan çıkamadı. Tıbbın tüm olanaklarının yanısıra, tıbbın reddettiği, ya da görmezden geldiği uygulamalardan bile yararlanıldı. Çok uzun ve yorucu bir süreç oldu.

İşte bu süreçte, bizler de, mantığımızla ve sahip olduğumuz bilgilerle örtüşmeyen bir çok olaya şahit olduk. Bazı şeyleri henüz bilemediğimizin farkına varmaya başladık. Dogma olarak kabul ettiğimiz bir çok bilginin aslında eksik ve hatalı olduklarını gördük.

İnsan beyninin ve insan vücudunun mucizelerle yüklü olduğunu öğrendik. Sorular, soruları kovalamaya başladı. Bu yüzden, uzun yıllardır ertelemekte olduğum “kitap okuma”ya yeniden başladım. Hatta o kadar kararlı başladım ki önce “Hızlı Okuma”, sonra da “Hızlı Okuma Eğitmenliği” eğitimlerini ve sertifikalarını aldım.

Sonra da arkası geldi… EFT, bu farkındalığın beni yönlendirdiği araçlardan birisi oldu. Hem kendime, hem çevreme uyguladım, uygulamaya devam ediyorum.

Üstelik bu kadarla yetinmeyip, AUNLP (American University of NLP)’den İleri Hipnoterapi (Advanced Hypnotherapy), NLP Uygulayıcı (NLP Practitioner), NLP Master, Yaşam Koçluğu Uygulayıcısı (Life Coaching Practitioner) ve İleri Yaşam Koçluğu (Advanced Life Coaching) sertifikalarını aldım.  NLP Eğitimci (NLP Trainer) çalışmalarım halen devam ediyor.

Yaşam, aslında bizim sandığımız kadar katı ve değişmez kurallara bağlı değil. Farkına vardıkça, görebilmeyi öğrendikçe, küçücük nüansların, devasa değişimlere yol açabildiklerini görüyoruz.

Önemli olan, farkına varmak! Gerisi kendiliğinden geliyor…

2011 yılının sonunda eşim Nilüfer Aksoy’la birlikte EFT – TEPELEME  isimli kitabımızı yayınladık.

 

Ahmet Aksoy – 2012 Mayıs – Kadıköy

 Posted by at 00:35

  23 Responses to “Ahmet Aksoy Kimdir?”

 1. […] Ahmet Aksoy […]

 2. […] AKSOY ( Ahmet AKSOY Kimdir ? )  Gamet Gelişim […]

 3. […] Ahmet Aksoy Hızlı Okuma Eğitmeni, Yaşam Koçu, EFT-Tepeleme, Hipnoz ve NLP uzmanı […]

 4. Ahmet Bey,
  Onbeş gündür internette “Bilinçaltı hipnoz” konusunda tarama yapıyorum. İlk defa bilimsel anlamda sizde buldum aradıklarımı. Çok teşekkürler.

  Sizden bir ricam olacak. “http://hipnoz.axtelsoft.com/tag/isochronic/” sayfanızda bir ses programı resmi gördüm. Bu programın “adını” sormak isterim. 8 Hz ve altı sesleri bu programla elde edebilirmiyim, ya da da hangi programla elde edebilirim?
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Selam ve saygılarımla

  • Merhaba Ferid Bey,
   Rica ederim. Faydalı olabildikse, ne mutlu bize.
   Sözkonusu programın ismi “Cool Edit Pro”. Ancak bildiğim kadarıyla Adobe firması tarafından satın alındı ve kendi sistemlerine katıldı. İnternette belki eski sürümlerini bulmanız mümkün olabilir.
   Ben genellikle Audacity isimli programı kullanıyorum. Ücretsizdir ve Türkçe olarak ta kullanabilirsiniz.
   Düşük frekanslı sesleri doğrudan üretmeniz pek verimli değildir. Çünkü bu frekanslar, işitme eşiğinin altında olduğu için, ses üretme programlarının da ilgi alanlarının dışında kalıyor. Bunun dışında, bu frekansları üretseniz bile normal dinleme aygıtları tarafından engellenebilir, ya da deforme edilebilir. Bu nedenle bu tür dalgalar, işitilebilir bir dalganın üzerine bindirilerek üretilir. Ya da stereo olarak iki kulağa farklı freakaslar verilerek, ara frakans halinde ortaya çıkması sağlanır.
   İnternet üzerinde subliminal kayıt oluşturma amaçlı programlar pazarlandığına da şahit olmuştum. Ancak nasıl çalıştıkları ve işe yarayıp yaramadıkları konusunda bir bilgim yok.
   İyi akşamlar. Kolay gelsin.
   Ahmet Aksoy

 5. Merhabalar Ahmet Hocam,
  Tebrik ederim çok güzel bir site olmuş, ellerinize aklınıza sağlık. Şimdilik, birkaç yazınızı okudum, takip etmeye devam edeceğim. Başarılarınızın devamını dilerim.
  Sevgi ve saygılarımla,
  Kubra

 6. Ahmet bey gizli hipnoz adlı kitabınız dan rica etsem gonderirmisiniz

  • Merhaba Ferit bey,
   Gizli hipnoz isimli bir kitabımız yok. Ama bu konuya ilişkin bazı yazılarımız sayfalarımızda mevcut.
   Basılı kitabımızın adı EFT-Tepelemedir.
   İyi günler diliyorum.
   Ahmet Aksoy

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)